خداحافظی با سرویس‌دهنده‌ای که سرویس کردن را خوب بلد است!

1.       دیروز در یکی از کلاس‌ها موضوعی را در مورد «مدیریت کیفیت در خدمات» ارائه می‌دادم و برای تأیید حرف‌هایم به طور مداوم جملاتی را از برخی مدیران مؤفق شرکت‌های خدماتی آمریکا نقل می‌کردم! حرف همه‌شان به زبان ساده این بود که مهم‌ترین موضوع در ارتقای کیفیت خدمات، توجه به نیازهای تک تک مشتریان و خواسته‌های آن‌هاست! نمی‌دانم چرا خارجی‌ها مثل ما اهل عمل نیستند و یک کار ساده را که می‌خواهند انجام بدهند، آن‌قدر فکر و مشورت و نظرسنجی می‌کنند که حرص آدم را در می‌آورند!

2.       در یکی از اولین یادداشت‌های وبلاگی‌ام، شخصی به نام «مهدی بوترابی» کامنت گذاشت. بعدها فهمیدم آقای بوترابی، مدیر گروه سایت‌های پرشین‌بلاگ است و چند روز بعدتر عکسش را دیدم که کنار خاتمی ایستاده و دارد به دوربین لبخند می‌زند! خاتمی هم داشت برای عکاسان لبخند پرت می‌کرد و صورتش گل انداخته بود، مثل همیشه!

3.       آن روزها که فهمیدم مدیر پرشین‌بلاگ با تمام مشغله‌های کاری که دارد باز هم با حوصله به وبلاگ‌های مختلف سرک می‌کشد و برای رضایت وبلاگ‌نویسان (علی الخصوص پرشین‌ها!) تلاش می‌کند آن‌قدر ذوق کردم که دلم می‌خواست لپش را بکشم و ول نکنم! دست خودم نیست، این‌جور خارجی‌بازی‌ها را هم دوست دارم! مثل خیلی از بازی‌های خارجی و البته مثل خیلی از بازیگرهای خارجی!!

4.       مدت‌هاست در تلاشم جوری عمل کنم که برای دیگران مشکلی به وجود نیاید اما الآن که این پست را می‌نویسم شرمنده‌ی خوانندگانی هستم که خواندن وبلاگم برایشان باعث دردسر شده؛ خوانندگانی که لطف زیادی به من و وبلاگم دارند به نحوی که حتی دلشان می‌خواهد کامنت‌های وبلاگم را هم بخوانند. اعتراف می‌کنم هر بار یکی از آنان می‌گوید که نمی‌تواند کامنت‌هایم را ببیند در مقابل مانیتور خیس می‌شوم. باور کنید تمامش عرق شرم است! دلم نمی‌خواهد بیشتر از این شرمنده‌ی آن‌ها باشم، می‌خواهم از امروز تمام خوانندگانم قدری راحت‌تر باشند. دست خودم نیست، گفتم که این‌جور خارجی‌بازی‌ها را دوست دارم!

 

پی‌نوشت:

 

1.       برای دوستانی که هم‌چنان تمایل به خواندن «یادداشت‌های یک گلابی دیوانه» دارند: حرف‌هایم را از این به بعد در این وبلاگ بخوانید.

2.       برای دوستانی که لطف کرده و من را در پیوندهایشان قرار داده‌اند: اگر هنوز هم مایلید تا وبلاگم در لیست پیوندهایتان باشد، لینکش را اصلاح کنید!

3.       برای دوستانی که وبلاگم را از طریق فید دنبال می‌کنند: چرا از این فید استفاده نمی‌کنید؟!

4.       از دست‌اندرکاران پرشین‌بلاگ به خاطر صبوری‌شان و نیز قرار دادن فضایی جهت ابراز عقایدم تشکر می‌کنم. به خصوص از خانم پولادزاده‌ی عزیز و جناب بوترابی که مهدی جانِ من است!

5.       خودم هم می‌دانم که امکان filتر شدنم در بلاگفا بیشتر است و برای نظر دادن در آن‌جا بایستی کُدی پنج رقمی را وارد کنید و هر چند روز یک‌بار هم دچار مشکل می‌شود اما هر چه فکر می‌کنم راه بهتری به ذهنم نمی‌رسد. تنها چیزی که به ذهنم می‌رسد این است که آن‌جا هم یک علی‌رضای شیرازی دارد که مدیر است و می‌توانم برایش غرغر کنم!

6.       فکر نمیکنم دیگر کسی در مورد یاری که پسندیدم سؤالی داشته باشد!

/ 47 نظر / 129 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیلوفر

سلام اولین باره به وبت سر زدم میبینم که اومدن ما شد و رفتن شما حتما به اون یکی وبت سر میزنم شما هم اگه خواستی به ما یه سر بزن[خداحافظ]

ارنواز

من یک عدد سوال داشتم چرا فقط وب خودتو لینک کردی واسه اینکه وبت به بلاگفا منتقل شده؟!

کسری

بلاگ اسپات از هر دو شون بهتره

سنگسار

سلام از خواندن وبلاگتان مبصوط حال کردیم و اگر عمری بود باز هم میآییم شما هم سری به ما بزنید و اگر دوست داشتید ما را بلینکید البته که ما با پررویی هرچه تمامتر این کاررا برای شما کردیم تا درس عبرتی برای شما باشد شاید از ما یار بگیرید

سنگسار

وبلاگ جالبی دارید به ما هم سری بزنید

حقدوست

[لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] دوست عزیز؛ سلام [گل][قلب]میلاد امام رئوف؛ حضرت رضا(علیه‌السّلام) بر شما مبارک[قلب][گل] با مطالب جديد؛ .....«تبریک مبلاد ثامن الحجج امام رضا(ع)» [گل] [گل] .....«پاسخ به شبهات دکتر یوسف القرضاوی بر ضد شیعه» [گل] [گل] .....«احادیث بسیار زیبای هفته پنجاهم» [گل] [گل] ..... داستان بسیار زیبای«زنده شدن عکس شیر با دستور امام رضا(ع)» [گل] [گل] در خدمت شما عزیز هستم. [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل]

مرجان

تنها تو می مانی دل داده ام بر باد ، بر هر چه باداباد مجنون تر از لیلی ، شیرین تر از فرهاد ای عشق از آتش اصل و نسب داری از تیره ی دودی ، از دودمان باد آب از تو توفان شد ، خاک از تو خاکستر از بوی تو آتش ، در جان باد افتاد هر قصر بی شیرین ، چون بیستون ویران هر کوه بی فرهاد ، کاهی به دست باد هفتاد پشت ما از نسل غم بودند ارث پدر ما را ، اندوه مادرزاد از خاک ما در باد ، بوی تو می آید تنها تو می مانی ، ما می رویم از یاد قیصر امین پور اگه به من سر بزنی خیلی خوشحال میشم. من آپم. چه وبلاگ باحالی داری

یاسمن

خیلی عالی به وبلاگ ما هم سری بزنید1996-1997.blogfa.com

دیاپازون

آدرس جدیدت که فیلتره لطفا از اوضاع خودت ما را مطلع کن