الهام: من آویزان نیستم!

یک وقتی است آدم خودش را به در و دیوار می‌مالد (یا می‌کوبد!) برای نوشتن دو خط مطلب، که داخلش دو کلمه طنزکی هم باشد و اگر چند نفر آدم احیاناً آمدند برای خواندن وبلاگ، یک لبخند زورکی تحویل بدهند و دوجمله‌ای هم بگویند با این مضمون که چقدر زیبا می‌نویسید و این حرف‌ها! (آخیش، بالاخره جمله قبلی تموم شد!) اما یک وقت‌هایی در و دیوار با پای خودشان می‌آیند و خودشان را می‌مالند به آدم که بیا چند جمله بامزه که دیگران گفته‌اند را بکن داخل وبلاگت و حالش را ببر!

این پست از نوع دوم است! از همان نوعی که در و دیوار خودشان را مرتب می‌مالند به من و انصافاً بدجوری هم می‌مالند و اصلاً هم سر صبح و آخر شب و دوشنبه و پنج‌شنبه حالیشان نمی‌شود! از دیشب تا حالا آن قدر حالی به حالی شده‌اند که حتی نمی‌گویند دو قدم آن طرف‌تر چند خانم و آقا نشسته‌اند و دارند نگاهمان می‌کنند! هر چه هم می‌گویم اسلام به خطر می‌افتد به روی مبارک خودشان نمی‌آورند و کار خودشان را می‌کنند! گفتیم محض رها شدن از مالاندن هم که شده بیاییم این‌ها را بنویسیم، بلکه فرجی شود و دست از سر ما بردارند! (غیر از سرمان بقیه اعضا و جوارح را دیگر رسماً بی‌خیال شده‌ایم و غزل خداحافظی برایشان سر داده‌ایم!)

 

غلامحسین الهام (سخنگوی دولت، وزیر دادگستری، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و عضو حقوقدان شورای نگهبان) در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) حرف‌های زیادی فرمودند که فتح بابی بود برای شروع فعالیت‌های مالشی! Selection شادی از این حرف‌ها را به شرح زیر تقدیم حضور می‌کنم!

1.       سخنگوی دولت در واکنش به اظهارات یک دانشجو مبنی بر اینکه پیامک‌‏های کوتاهی درمورد چند شغله بودن شما ارسال می‌‏شود که یک نمونه آن جایگزینی شما به عنوان سرمربی تیم ملی است، گفت: این پیامک‌‏ها یک نوع تفریح است و اگر برای ما آب ندارد برای شما نان دارد! من از مسرور شدن شما نگران نیستم.

2.       الهام در مورد وضعیت زندگی خود توضیح داد: خانه من نزدیک استادیوم آزادی است که سه دنگ آن متعلق به من و سه دنگ هم متعلق به همسرم است. اتومبیل من هم پراید ساده است و حقوقم از استادیاری دانشگاه تهران تأمین می‌‏شود که حدود یک میلیون و دویست هزار تومان است ... همسرم برنامه‌‏ریزی مخارج زندگی را بر عهده دارد. اگر خانم رجبی را وزیر اقتصاد کنیم، وضع همه ما خوب می‌‏شود.

3.       سخنگوی دولت در خصوص مشاوران گفت:‌ یک فردی در بیابان می‌رفت که دید یک چوپانی در حال نی زدن است و گوسفندانش هم در حال چرا هستند. این فرد به چوپان گفت: یک سخنی با شما دارم. چوپان گفت:‌ حال ما را نگیر، بگذار کارمان را بکنیم. آن فرد با اصرار گفت:‌ اگر بگویم تعداد گوسفندانت چند تا است، به من چه می‌دهی؟ چوپان گفت:‌ خودم تعدادشان را می‌دانم. فرد گفت:‌ خوب حالا بگذار بگویم. چوپان قبول کرد و فرد گفت: تعداد گوسفندها 250 رأس است. حالا که تعدادشان را گفتم، اجازه می‌دهی آن بره را با خودم ببرم؟ چوپان قبول کرد و پس از اینکه آن فرد چند قدمی دور شده بود، او را صدا کرد و از او پرسید: تو مشاور نیستی؟ فرد گفت:‌ از کجا فهمیدی؟ چوپان گفت: به سه دلیل؛ اول اینکه با پاترول اینجا آمدی، دوم اینکه یک چیزی را به من گفتی که خودم می‌دانستم، سوم این‌که آن‌چه که داری با خودت می‌بری، بره نیست، سگ گله است.

4.       سخنگوی دولت در پاسخ به این سؤال که چگونه می‌‏توانید این همه شغل را با یکدیگر مدیریت کنید گفت: من تمام این مشاغل را با رأی این مجلس و خواست سه قوه پذیرفتم؛ اگر هم اشکالی دارد، این اشکال متوجه رؤسای سه قوه است. برخی فکر می‌کنند که اگر من از شورای نگهبان بروم یک جوان تازه‌کار می‌تواند جای من بنشیند! من که آویزان نیستم!!

 

پی‌نوشت:

 

در مورد سخنان سخنگوی دولت مهربان و مردمی و عدالت‌محور و گل و بلبل، یک مقداری افاضات کرده بودم که جرأت نکردم اون‌ها رو در این وبلاگ انتشار بدم! دیوانه هستم اما قرار نیست که به خاطر دو عدد خنده نصفه و نیمه شما خودم رو به کشتن بدم!

/ 41 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شادی تبعیدی

والله اینقدر حرف تو حرف زدی که خودمم یادم رفت چی گفتم . نمیدونم بابا از این چرت و پرتا ما زیاد میگیم . فک رکنم گفته بودم شاباجی کجاست و خوبه که هی میاد غر میزنه که ما کجاییم اما خودش پیداش نیست . حالا فکر کن اون بنده خدا اساسا شاباچی رو نمیشناخته و منم اونو با لفظ میوه (منظورم گلابی اه ) خطاب میکردم هی زرتو زرت . دیگه تو خودت بخان حدیث رو . واسه اینه که میگم چون فک رمیکردم مخاطب تو هستی کلی باهاش شمع و پروانه ای برخورد کردم . حالا گرفتی از کدوم لححاظا میگم .(ایکون هیشکی منو دوس نداره )

شادی تبعیدی

در تعداد کامنت هم صرف جویی بفرمایید بد نیست . چت روم که وا نکردیم شک خدا !!! آی دیتً بزار این گوشه وبت واسه این جور موقعا . ملت که مسخره من و تو نیستن بشینن چت کنی باهاشونو گوش کنن گلابی !!! [شیطان]

بلال سخندان

سلام چرا به من سر نزدی؟ چرا ؟ چرا؟ چرا؟ چرا ؟ چرا؟ کار خوبی نکردی منتظرت هستم

پروین

منظورت از او، رضا امیرخانی بود، اما ترنم کیه؟!

بهنامترین

بعله. به دست راستشان گفتیم بهشان بگویند.سلام

پروین

[خجالت]

شبیخون

سلام. نشد.. و بازهم این دل بی طاقت من بود که پیشقدم شد... تو چطوری؟ بابا این چیزا چیه تورو حالی به حالی میکنه؟؟؟؟؟ محرک هم محرک های قدیم!!!!!!!!!! نکنه عکس این الهام هم جزو فانتزی هاته؟؟؟

هرا

سلام. بسی مایه خرسندی و شعف ما شد..

فاطمه

[خنده]آخرش بودااا!بعضی وقتا با خودم فکر می کنم:" اینکه من اصلا به حرفای این مسئولین مملکتی گوش نمی دم و همواره سعی می کنم از 100 کیلومتری جایی که اینا رد می شن هم رد نشم، باعث می شه کلی اوقات مفرح رو از دست بدماااا!!!"[متفکر] پ.ن. الان فکر کنم خودمو لو دادم که: من در صددد خروج از این مملکت و رفتن در آغوش استکبار جهانی و شیطان بزرگ هستم![نیشخند] خودمم می دونم از کجا فهمیدین!!!![مغرور]از اینجایی که البته واضح و مبرهن است که:با توجه به دستاوردهای این نظام مقدس، همه ی مسئولین، همیشه(شب و روزم نداره) در حال رفتن به اقصی نقاط کشور و (همچنین دنیا)برای حل همزمان مشکلات همه بندگان خدا هستند و تنها جایی که سر نمی زنن آغوش اون آمریکای جهانخواره!![عینک](البته اینم خیلی مطمئن نیستم!یکی نیست بگه دختر مرض داری بیخودی حرف می زنی؟؟؟؟حالا اگه مجبور شدی بری کره ی مریخ زندگی کنی می خوای چه خاکی به سرت بریزی؟!؟![اوه])