شباهت‌های اوباما، محمد علی ابطحی و موسیو گلابی!

در یک محفل دوستانه‌ی کاری در محل کارم بین یک سری مهندس برق و مکانیک و عمران و معماری نشسته بودم و به کارهای تک‌تکشان ایراد می‌گرفتم! این را هم اضافه کنم که تنها صنایعی‌شان من بودم!

یکی از این آقایان مهندس برای این‌که نمی‌توانست از عملکرد خودش دفاع کند و مضاف بر آن برای گرفتن حال من، حرف بی‌ربطی را تکرار می‌کرد و اصرار داشت که رشته مهندسی صنایع گلابیست اما هیچ مهندس صنایعی حاضر به اقرار در این مورد نیست! آن‌قدر گفت و گفت تا مؤفق شد کاسه صبرم را لبریز کند! برای این‌که ثابت کنم حرف‌هایش چرند بوده و هست و خواهد بود گفتم خیر؛ بنده نه تنها اقرار می‌کنم بلکه اذعان هم می‌کنم! تازه کارهای دیگری هم می‌کنم که ادب اجازه نمی‌دهد در مقابل همه به شما بگویم!!

بنده‌ی خدا خیلی شرمنده شد از حرفی که زده بود و مطمئنم از همان اول تصورش را هم نمی‌کرد که من این‌قدر راحت وسط آن همه آدم حرفم را این‌جوری بزنم! اما من دیگر در موضع قدرت بودم و حالش را بین آن همه آدم که هر کدامشان یک جایی مدیر بودند گرفته بودم! با خودم گفتم بگذار تیر آخر را هم بزنم تا یاد بگیرد کمتر لج کسی را در بیاورد! یک خریتی کردم و خواستم افاضات قبلی‌ام اضافه کرده باشم؛ بی‌اراده گفتم اصلاً بنده وبلاگی دارم به همین نام!

اَی لال بشوی مَرد! حالا این جمله را نمی‌گفتی اتفاقی می‌افتاد؟! چشمتان روز بد نبیند! کل جماعت، روی صندلی‌شان جابه‌جا شدند و در سکوت مطلق خیره شدند به من! جوری سر تا پایم را برانداز می‌کردند انگار برایشان عربی می‌رقصم یا زبانم لال، استریپتیز می‌کنم! بعد از چند ثانیه انگار که از شوک در آمده باشند همه با هم زدند زیر خنده و گفتند چی داری؟

هول شدم اما سعی کردم خونسردی خودم را حفظ کنم! گفتم وبلاگ دارم! البته دلی می‌نویسم و در صورتی که کارها مجال بدهد و یک سری حرف‌های قلنبه سلنبه دیگر هم زدم که تنها چیزی که از آن‌ها یادم می‌آید این است که خیلی حرف‌های احمقانه و بی‌ربطی بودند!

 

خلاصه از آن روز دائماً در فکرم که چرا در این دور و زمانه اگر به کسی بگویی دزدی می‌کنم به نظرش شرافتمندانه‌تر است تا بگویی وبلاگ می‌نویسم! عزیز من آخر کجای این وبلاگ‌نویسی خنده‌دار است؟! باراک اوباما با آن همه هیبتش وبلاگ دارد؛ اگر بد بود که نمی‌آمد وبلاگ داشته باشد! می‌آمد؟! ابطحی که دیگر کوچک نیست! آن‌قدر بزرگ است که تلویزیون 40 اینچ ما هم از نشان دادن کل هیکلش به صورت یکجا عاجز است! او هم وبلاگ دارد! این روزها حتی موسیو گلابی هم وبلاگ دارد!

 

پی‌نوشت:

 

1.       نمی‌دانم چیزی درباره شعر نیما دهقانی در باب دعوت از خاتمی شنیده‌اید یا نه! اگر نشنیده‌اید این‌جا را ببینید که هم متن شعرش هست، هم فیلم شعرخوانیش! توصیه می‌کنم فایل تصویری‌اش را از همان‌جا دانلود کنید! به مراتب بهتر است؛ ضمن این‌که کاستی‌های پیاده شدن شعرش روی کاغذ را هم ندارد!

2.       تعدادی از دوستان سؤال می‌کنند که چرا نگارش بعضی از پست‌ها در قالب ادبی و بعضی دیگر در قالب محاوره‌ایست! اولاً هیچ‌کدام از پست‌های این وبلاگ ادبی نیست که البته لزوماً به معنی بی‌ادبی بودن هم نیست! ثانیاً اگر رسمی بودن یا محاوره‌ای بودن مد نظر است، خودم هم دلیلش را نمی‌دانم! بستگی به این دارد که جمله اول را چطور می‌نویسم، برای خودش تا انتها همان‌طوری می‌رود!

3.       ممنون از تبریکات پیشاپیش و صمیمانه به مناسبت تولدم اما این‌ها دلیل نمی‌شود که کادو ندهید! می‌گویم که پس‌فردا کلاهمان توی هم نرود!

/ 102 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامادو

به به چقد عکساتون قشنگ بود مخصوصا با مادام گلابی[نیشخند]

من که اهل رفتنم

خب من از آنجائیکه به مهمانی دعوت شده بودم و کلی برام کف زده بودند دیگه نمی رم اینجا عکسها را ببینم. گوشتو بیار جلو: اصلا همه یادشون رفته بود تولد مسیو گلابیه و به من توجه می کردند. بعد از شوخی: الان اومدم فقط بگم تولدت مبارک من قشنگ ترین تبریک تولدی که گرفتم این بود که واسه تو هم می نویسم: الهی به اندازه کلاغ عمر کنی و تولد سیصد سالگی بگیرن برات شاد باشی[لبخند][گل]

آ * ن * ت * ی * گ * و * ن * ه

بابا بی خیـــــــــــــــــــال !!! این موسیو گلابی همچین آش دهن سوزی هم نیست که اینقدر هَوَل ٍ دیدن عکسش شدین ... حالا مادام گلابی رو بگین یه چیزی !!! [چشمک][زبان][نیشخند] تازه خسیس هم هست ... دیدین آخرش شام نداد همه مون رو پیچوند !!!

سیرن

این رفیقت حسابی خوشگل سورپرایزت کرده خیلی کار قشنگی کرده ...تولدت مبارک راستی لینک شدی[چشمک][گل] درسته زیاد حال کامنت گذاری ندارم ولی میخونم[لبخند]

پریزاد

تولدتون مبارک.انشا الله عمر بابرکت داشته باشی گلابی[نیشخند]

دلا

من 100 شدم[نیشخند]

آتریسا

و من شدم صد و یکمی.... نمی دانم چرا همواره فردها مرا می ربایند...! سلام سلام سلام و باز هم سلام برای روزهای نبودنم... و بودن شما.... تا به حال از یک گلابی چنین بزرگواری ندیده بودم که مدام جویای حال باشد... سکوت من ببخشش می طلبد... فکر می کنم حالم خوب باشد... اینک اینجا هستم و لذت خواهم برد با همراه شدن در رودخانه افکارتان پایدار بمانید که زرد خالصید[گل]

آتریسا

براستی تولدتان مبارک... زادروزتان نیلوفری [گل][گل][گل]