با الهام از این پست بسیار قدیمی، افتخارات خودم رو طبقه‌بندی کرده و به سمع و نظر شما می‌رسونم! اگر واقعاً تمایل به شناخت بیشتر من دارید خوندن این پست رو به شما توصیه می‌کنم ...

 

افتخارات علمی:

1.       چهار ساله بودم که برنامه‌ی نهضت سوادآموزی رو از تلویزیون نگاه می‌کردم و به صورت کاملاً خودکار و مستقل، خوندن و نوشتن رو یاد گرفتم.

2.       پنجم ابتدایی که بودم روزی دو بار از کلاس اخراج می‌شدم و از لجم روی دیوارهای مدرسه خط می‌کشیدم!

3.       دوم دبستان و اول راهنمایی قرار بود از مدرسه اخراج بشم اما به خاطر درس‌خون بودنم و اشک تمساحی که می‌ریختم گذشت کردن!

4.       یک سال طراح سؤالات آخر ترم فارسی کلاسمون بودم! اون امتحان رو بیست شدم در حالی که میانگین نمره‌ی کلاس حدود 8 بود! در ضمن یکی از دوستام من رو به صورت رایگان به گیم‌نت دعوت کرد، سؤالات رو بهش دادم؛ اون‌قدر ذوق کرد که نگو!

5.       دینی و زبان رو در کنکور سراسری 100 درصد زدم و عربی رو 94 درصد! (اشک در چشم‌هام حلقه زد الآن!)

6.       برادرم می‌گفت نمی‌تونی عمران دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز قبول شی! برای پوززنی اون هم که شده با این‌که از عمران خوشم نمی‌اومد عمران تهران مرکز رو انتخاب کردم و قبول هم شدم اما رفتم صنایع خواجه نصیر خوندم!

7.       تمام دوستام سعی کردن من رو در مدت دانشجویی با یکی از دخترهای هم‌ورودی و هم‌رشته پیوند بدن اما من به مادام گلابی وفادار موندم! اون دختر سابق الآن شوهر کرده و خارج از کشوره! (البته این افتخار علمی نیست ولی چون در محیط علمی رخ داده من در این قسمت آوردم!)

8.       حدود 120 واحد از واحدهای لیسانسم رو با تقلب پاس کردم اما هیچ‌کس نتونست ازم تقلب بگیره! افتخارآمیزتر از اون اینه که چند تا از مراقب‌هامون بی‌سیم داشتن؛ یه وقت فکر نکنین از این مراقب‌های پپه بودن!

9.       در امتحان پایان ترم درس انقلاب حدود 200 نفر شرکت کردن و فقط من 20 شدم! لازم به ذکره که این بند ارتباط تنگاتنگی با بند 8 داره!

10.   یکی دو ماه آخر قبل از کنکور فوق لیسانس رو درس نخوندم و تا لنگ ظهر می‌خوابیدم! بعدش هم اکثراً با دوستام تفریح می‌کردم و شب بر می‌گشتم خونه!

11.   در کنکور فوق لیسانس بین چند هزار نفر رتبه‌ی چهارم شدم!

12.   دکتر جعفرنژاد که کارش خیلی درسته استادمه و به من چند بار گفته دانشجوی بی‌انضباط و بی‌تربیتی هستم! دکتر محمدخان هم که وزیر اقتصاد دولت هاشمی بوده و رفیق فابریک ایشان است استادم بوده و با هم یک بار رفتیم فرحزاد!

 

افتخارات ورزشی:

13.   طرفدار پرسپولیس و منچستریونایتد هستم و از بایرن‌مونیخ متنفرم!

14.   یک فصل، تمام بازی‌های پرسپولیس رو که در ورزشگاه آزادی برگزار شد از نزدیک تماشا کردم و همه اون‌جا لات و لوت بودن! توصیه می‌کنم بچه‌هاتون رو نبرین استادیوم، دستشویی‌هاش هم واقعاً کثیفه!

15.   یک بازی که تماشاچیان پرسپولیس رو به خاطر توهین به داور محروم کردن، من اصلاً به داور فحش ندادم و همش به علی دایی فحش می‌دادم! بعدها فهمیدم فحش دادن کلاً کار بدیه و از اون تاریخ هم استادیوم نرفتم دیگه!

16.   گل کوچیک رو به صورت حرفه‌ای بازی کنم و در یکی از مسابقات در محله‌مون حدود 10 سال پیش بین بیست سی تا تیم اول شدیم! در بازی فینال همه‌ی گل‌های تیمم رو من زدم و یک هیچ بردیم!

17.   خیلی خوب لایی می‌زنم و یک بار اون‌قدر به دوستم لایی زدم که با من دعوا کرد! حتی موقعی که تکل‌های دوپا هم می‌زد لایی می‌خورد! از قضا دفاع آخر تیم دانشکده‌مون بود و جزو معدود دوستامه که این وبلاگ رو می‌خونه! یک بار هم به چهار نفر پشت سر هم لایی زدم که اون‌قدر خنده‌م گرفت نتونستم دروازه‌ی خالی رو باز کنم!

18.   در راه دروازه‌بانی بیش از ده بار شکستن دست و انگشت رو تجربه کردم و در نهایت هم یک بار دستم رو در همین راه اون‌قدر بد شکستم که عملش کردن! پنالتی‌گیر خوبی هم هستم! در سنین مختلف الگوی دروازه‌بان‎هایی نظیر پیتر اشمایکل، والتر زنگا و احمدرضا عابدزاده هم بوده‌ام! (واقعیت اینه که باید جمله‌ی آخر رو برعکس کنین!)

19.   معلم ورزشم ناصر قصاب بود که در دوران بازیگری با تیم پاس قهرمان آسیا شده بود. می‌خواست من رو ببره دروازه‌بان تیم فوتسال استقلال کنه که مامانم گفت شیرم رو حلالت نمی‌کنم! (البته همون یکی دو لیتر شیری که بیست و اندی سال پیش خوردم تا حالا بارها مانع از دستیابی من به مؤفقیت‌های بزرگ شده!)

20.   فیروز کریمی می‌خواست بهم یاد داده که چطوری اوت دوستی پرتاب کنم اما اون‌قدر در این زمینه بی‌استعداد بودم که ناراحت شد و رفت به یکی دیگه از دوستام یاد داد! به هر حال فیروز کریمی رو از نزدیک دیدم و چند دقیقه‌ای با هم فوتبال بازی کردیم!

 

افتخارات سیاسی:

21.   یک نامه‎ی خطی توی خونه داریم که در اون دکتر مصدق عید نوروز را به پدرم تبریک گفته! (و البته پدرم هم به من افتخار می‌کنه!)

22.   احمدی‌نژاد رو از پنجاه متری دیدم و با این‌که می‌تونستم چند متر دیگه بهش نزدیک بشم این کار رو نکردم!

23.   خاتمی رو از یکی دو متری دیدم، خیلی باحال بود!

 

افتخارات عقیدتی:

24.   حدود ده سال پیش در مسابقات نهج‌البلاغه در تهران دوم شدم که قرائتی بهم به عنوان جایزه یه ماشین حساب داد! یادم رفت در دور بعدی یعنی مسابقات کشوری شرکت کنم و به همین دلیل جایزه‌ای هم نگرفتم!

25.   یک مدتی جزء سی‌ام قرآن رو حفظ بودم و با همین روش کلی از مدرسه‌مون جایزه می‌گرفتم!

26.   یک بار وقتی هفت هشت سالم بود من رو به زور بردن نمازخونه! اون‌قدر خندیدم که من رو به زور بردن بیرون!

27.   ضمناً قرائتی پیش‌نماز مسجد دانشگاهمان است!

 

افتخارات هنری:

28.   یک بار در مسابقه‌ی محله شرکت کردم و تلویزیون نشونم داد! یک بار هم با من در مورد انتخابات مجلس مصاحبه کردن اما تلویزیون مصاحبه‌م رو پخش نکرد!

29.   فردوس کاویانی مدتی همسایه‌ی دیوار به دیوار ما بود!

30.   شماره تلفن امیر تتلو و حسین تهی را دارم! امیر تتلو پارسال عید برام اس‌ام‌اس تبریک هم فرستاده بود!

31.   خیلی از بازیگران رو از نزدیک دیدم و به بعضی‌هاشون هم دست زدم! دوست دختر یکی از بازیگرهای جوون و معروف رو هم دیدم اما بهش دست نزدم!

32.   یک بار مهمانی رفته‌ام خانه‌ی لاله اسکندری و ستاره اسکندری!

33.   در کنسرت رضا یزدانی به حالت نیمه‌خواب فرو رفتم!

 

افتخارات به درد نخور:

34.   خیلی تند تایپ می‌کنم! چه فارسی، چه انگلیسی و چه پینگیلیش!

35.   در مدت کمتر از شش ماه از یک کارمند جزء در شرکتمون به مدیر تبدیل شدم! از اون به بعد صبح‌ها مگر در صورتی که جلسه داشته باشیم زودتر از ساعت 10 سر کار نمی‌رم! نزدیک به 20 بار هم به صورت شفاهی و کتبی استعفا دادم که قبول نکردن!

36.   یکی هست که پرادو دو در دارد اما دوست نزدیک من است!

37.   یکی از دوستانم سردسته‌ی گلدکوئست‌های بود و خیلی مایه‌دار شد! اون موقع هر چقدر اصرار کرد من نرفتم! کاش یه کم بیشتر اصرار می‌کرد تا مقاومتم شکسته شه!

38.   برادرم با سید ابراهیم نبوی دوست بود!

39.   در خانه‌مان شمعی داریم که قیمتش بالغ بر یک میلیون تومان است!

 

افتخارات وبلاگی:

40.   یک بار نیم ساعت بعد از این‌که پست جدید گذاشتم دیدم پستم حدود 300 تا کامنت داره؛ بعد که نگاه کردم دیدم باز هم پرشین‌بلاگ قاط زده و یک کامنت را حدود 296 بار گذاشته! (البته این افتخار نبود خداییش!)

41.   در مدت کوتاهی وبلاگم صاحب خواننده‌های خوب و باصفایی شده که لنگه‌شان در هیچ وبلاگ دیگه‌ای پیدا نمی‌شه!

42.   و آخر از هم این‌که خیلی از وبلاگرهای معروف برایم چند بار کامنت گذاشته‌اند!

 

پی‌نوشت:

 

قبول دارم که این پست خیلی طولانی شد اما باور کنید لیست افتخارات من به مراتب طولانی‌تر از این‌هاست! این نکته را هم خاطرنشان می‌کنم که تمام موارد بالا عین حقیقت است و برای اولین بار اصلاً دروغ نگفتم!

چهارشنبه ٥ فروردین ۱۳۸۸ ، ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ ، توسط موسیو گلابی ، نظرات ()