من از ابتدای زندگی هیچ‌وقت موجود خوش‌شانسی نبودم! یه وقت‌هایی به این فکر می‌کنم که یک زلزله یا سیل خانمان‌برانداز کم دارم تا کلکسیون بدبیاری‌هام رو تکمیل کنم! حتی وقتی به مرگم فکر می‌کنم، احتمال مُردن بر اثر فوران آتشفشان دماوند رو بیشتر از احتمال مُردن به خاطر سکته‌ی قلبی یا مغزی یا سرطان و این‌جور مرگ‌های سوسول‌بازی می‌دونم!

موج بدشانسی‌های من صد البته به همین جا ختم نمی‌شه! اگه قرار باشه بین چند هزار نفر قرعه‌کشی بشه تا یک نفر وظیفه‌ی خطیر کشتن یک سوسک بال‌دار رو بر عهده بگیره حتماً اسم من در میاد اما در نقطه‌ی مقابل وقتی بین من و یک نفر دیگه بر سر تصاحب فلان بازیگر هالیوودی شیر یا خط انداخته شه، از اون سکه‌ی کوفتی اون‌قدر قر و قمیش و ناز و ادا در میاد که هیچ شانسی برای پیروزی من باقی نمی‌مونه! (چه جمله‌ی کوتاهی، چقدر مختصر و مفید!)

اصولاً آمار و احتمالات در مورد بنده، نقشی مشابه نقش مردم ایران رو ایفا می‌کنه در تصمیم‌گیری در مورد سرنوشتشون! چیزی در مایه‌های کشک، قدری رقیق‌تر! البته باز هم خدا رو شکر می‌کنم مثلاً هیچ‌جایی نیست تا بین مردم قرعه‌کشی کنه و یک نفر رو به عنوان تجاوزشونده به عنف انتخاب کنه؛ که در اون حالت هم من قبل از قرعه‌کشی خودم رو با زبون خوش معرفی خواهم کرد و هیچ عنفی هم وجود خارجی نخواهد داشت!

از یه طرف بحث آمار شد و از طرف دیگه در این لحظات که مشغول نوشتن این پست هستم، صدای محمود احمدی‌نژاد رو می‌شنوم که مشغول یک مصاحبه تلویزیونیه و از طرف سوم برای اولین بار می‌خوام کمتر حرف بزنم! از اون‌جایی که بدبیاری‌های من مثل یک ویروس به کسانی که دوست دارم هم سرایت می‌کنه از همین تریبون حمایت خودم رو از محمود احمدی‌نژاد اعلام می‌کنم و علاقه‌مند بودن به سایر نامزدهای ریاست جمهوری به خصوص سید محمد خاتمی رو قویاً تکذیب می‌کنم! ضمناً خاتمی یک آدم ایشه که بهتره کارهای فرهنگی بکنه، خاتمی رو چه به ریاست جمهوری بابا!

 

پی‌نوشت:

 

1.       تیتر پست رو به سبک شعارهای نماز جمعه بخونید!

2.       مدتیه که یک سؤال اساسی دارم! چرا در موزیک ویدئوی «خانوم خوشگله» اثر هنرمند معاصر، افشین، این خانوم به عنوان خانوم خوشگل انتخاب شده؟! البته شاید هم من پیر شده باشم ولی به هر حال اگر قرار بر انتخاب باشه و شانس بالقوه‌ای برای انجام کاری وجود داشته باشه من اون خانوم موجود در آهنگ «ماچ» همین هنرمند رو ترجیح می‌دم! البته ترجیحات دیگه‌ای هم دارم اما همون‌طور که مستحضر هستید وجود مادام گلابی قدری دست و پای من رو بسته و آزادی بیان رو از من سلب کرده!

سه‌شنبه ٢٩ بهمن ۱۳۸٧ ، ساعت ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ ، توسط موسیو گلابی ، نظرات ()