مختصر و مفید عرض کنم که با خودم وعده کرده بودم به کسی که هزارمین کامنت رو تو وبلاگم می‌ذاره پیشنهاد بدم یک پست هم در وبلاگ من بنویسه! نتیجه این‌که به صاحب کامنت هزارم ایمیل فرستاده و ازش درخواست پست کردم! اون هم به صورت نسبتاً زوری و البته با چاشنی طنز که اندکی هم سرش گول مالیده باشم!! متن ایمیل رو در ادامه مشاهده می‌فرمایید!

 

«سلام بر سرکار خانم الهام جیزجیز نشان، از طرفداران خدوم تیم بارسلونا!

امیدوارم که ایام به کام بوده و علی‌رغم بردهای متوالی منچستریونایتد روحیه مبارک خود را حفظ فرموده و همچنان به قهرمانی تیمتان در لیگ قهرمانان اروپا امید داشته باشید! (آیکون ببخشید خنده‌ام گرفت!)

مدت‌ها بود با خودم فکر می‌کردم چه آدمی این افتخار را خواهد داشت که هزارمین کامنت را در وبلاگ من بگذارد تا به عنوان برنده جایزه ویژه وبلاگ یادداشت‌های گلابی دیوانه معرفی و حسابی مشهور شود! آن وقت حتماً می‌تواند برای دوستانش کلاس بگذارد که موسیو گلابی نه تنها من را به وبلاگش راه می‌دهد بلکه اجازه می‌دهد برایش کامنت هم بگذارم! تصمیم گرفته بودم یک حال اساسی به این آدم بدهم و بگویم علاوه بر همه این‌ها، اجازه دارد یک مطلب هم در وبلاگ من بنویسد و من مطلبش را دستکاری نمی‌کنم مگر آن‌که بخواهد رسماً چهار چرخ آباء و اجداد مرا پنچر نماید! خب چه افتخاری برای او بالاتر از این‌که دوستانش بیایند ببینند در وبلاگ بنده مطلب نوشته! مثل این می‌ماند که آدم با آقای احمدی‌نژاد عکس یادگاری بگیرد و به این و آن نشان بدهد که این منم‌ها! البته این که مثال چندان خوبی نبود! خب مثلاً فکر کن مثلاً طرف دستش را حلقه کند دور گردن براد پیت و برای دوستانش کلاس بگذارد که من فلانی را اندک بغلی هم کرده‌ام! حالا براد پیت یا شاهرخ خان یا حسام نواب صفوی بودنش مهم نیست! تعارف که نداریم؛ مهم نفس عمل است که همان معروف شدن است! تو اصلاً بگو محمد ورشوچی، تو بگو پروین سلیمانی!

القصه این که این انسان خوش‌شانس تو بودی که کفتر اقبال و همای سعادت چرخیده و چرخیده و صاف نشسته وسط فرق سرت و در آن لحظه حیاتی یک عدد کامنت در وبلاگ من گذاشته‌ای!! حالا دیگر خودت می‌دانی با براد پیت و محمد ورشوچی! اما اگر از من می‌شنوی ظرف مدت یک ماه با زبان خوش و با ارائه کارت ملی و گواهی عدم فوت تشریف بیاور و یک فقره مطلب در هر زمینه‌ای که دوست داری به همین آدرس ایمیل ارسال نما! البته واضح و مبرهن است که در صورت پنچری چهارچرخ آباء و اجداد بنده، هر هجده چرخ تریلی خاندان شما پنچر و منچر خواهد شد!

در پایان هم به سیاق تمام علما و بزرگان مملکتی، تو را توصیه می‌کنم به دست برداشتن از طرفداری آن تیم ملعون و نامه خودم را با این سخن گهربار به پایان می‌برم که منچستر یونایتد سرور بارسلونا بوده، هست و خواهد بود!

با تشکر: موسیو گلابی!»

 

پی‌نوشت:

 

1.       تشکر ویژه از الهام عزیز بابت زحمتی که کشید و متنش رو هنوز به چند ساعته نکشیده برام فرستاد؛ علی‌رغم تمام مشغله‌های درسی و کارهایی که می‌دونم در اون زمان داشت ...

2.       امیدوارم خودش اعتراف کنه که بهم اختیار داد تا تیتر پست رو خودم انتخاب کنم! و در ضمن قسم می‌خورم هیچ تغییری چه در نحوه نگارش و چه در متن ایجاد نکردم به جز چند عدد تنوین‌گذاری و این حرف‌ها که اصولاً همون هیچ تغییری حساب می‌شه! این رو هم امیدوارم هر چه سریع‌تر با پای خودش بیاد و اعتراف کنه!

3.       از این‌که بعد از خوندن ایمیل من چه چیزهایی گفت ان‌شاء‌الله در زمان دیگه‌ای پرده‌برداری خواهد شد به نحوی که بیا و ببین!

4.       برای دیدن پست نوشته شده الهام یا یه کمی بالا برید و یا در صورت ناتوانی از انجام این کار به آسونی روی این کلیک کنید!

یکشنبه ۸ دی ۱۳۸٧ ، ساعت ٦:۱٧ ‎ب.ظ ، توسط موسیو گلابی ، نظرات ()