ما ملتی هستیم که زیاد غُر می‌زنیم! (یعنی زیاد غُرغُر می‌کنیم!) یکی آدم دیوانه‌ای به اسم موسیو گلابی در وبلاگش از دولت انتقاد کرده که چرا ملت همیشه در صحنه وقتی برای خرید مراجعه می‌کنند با تعجب مشاهده می‌کنند که ظرف چند ساعت قیمت‌ها افزایش پیدا کرده؛ مثلاً پیش خودش هم فکر می‌کند این دولت نمی‌فهمد و یک آدم گلابی بیشتر از تعداد زیادی آدم نخبه می‌تواند بفهمد! (چی؟ می‌فهمد؟! خُب، بگذریم!!)

عرض می‌کنیم خدمت این موسیو گلابی عزیز که کلاً حرفایت را بگذار در کوزه آبش را بخور! یک نان هم رویش! یک نخ سیگار هم دود کن! یک آهنگ ساسی مانکن و حسین مُخته هم گوش کن همزمان!! این هم که نمی‌گوییم این حرف‌ها به درد عمه‌ات می‌خورد و چیزهایی شبیه به این؛ از آن روست که آدم باادبی هستیم! دوماً چون ما اصولاً به نظرات دیگران اهمیت می‌دهیم (به نحوی که همه در جریان هستید!) از این به بعد اجناس را با هشدار قبلی گران می‌کنیم؛ مثلاً:

«قیمت تخم مرغ افزایش می‌یابد!»

یا مدت کوتاهی بعد از گرانی آن را به اطلاع مردم شریف می‌رسانیم؛ مثلاً:

«سبزی 10 درصد گران شد!»

یا اصلاً اطلاع نمی‌دهیم؛ مثلاً:

«دنبال لینک می‌گردی واسه چی؟ وقتی اطلاع ندادند که دیگه لینکی وجود نداره!»

به قول استاد شب‌پره که در مدح دولت گفته «قربونت می‌شم من، برات می‌میرم»! بماند که در جای دیگه‌ای از شعر گفته «بوسه بدی به من یه دونه» که این‎جا به دولت مربوط نیست، به من و شما هم مربوط نیست! گیر ندین!!

 

پی‌نوشت:

 

١.       اول مطلب روی لینک موسیو گلابی کلیک کردی که چی بشه آخه؟! انتظار داشتی با چی رو به رو بشی با کلیک کردن روش؟!!! اون یه جور تست IQ بود!

٢.       حتماً از من می‌پرسی که پاراگراف دوم متن، دوماً داشت؛ اولاً کجاش بود؟ آفرین، درست فهمیدی، نبود!

٣.       اگه قرار بود اسمم رو بدونین حتماً با اسم خودم می‌نوشتم، هی نپرسین به شکل خصوصی و عمومی؛ التماس می‌کنم!

۴.       آقای ... ! کامنت خصوصیت رو خوندم اما متأسفانه سایتی نداشتی که جوابت رو بدم؛ کسی که توی اسمش موسیو داره احتمالاً نمی‌تونه دختر باشه! باور کن که من پسرم، استدعا دارم که باور کن! هر چند با خوندن اون کامنت یه لحظه انقدر جوگیر شدم که بدون روسری خجالت می‌کشیدم از خونه برم بیرون! در نتیجه شماره تلفن شما به درد من نمی‌خوره، باور کن، حرفامو باور کن!

یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳۸٧ ، ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ ، توسط موسیو گلابی ، نظرات ()